۷ نکته برای افزایش سود دهی در آزاد کاری

۷ نکته برای افزایش سود دهی در آزاد کاری

کسب و کار آزاد (Freelance) یکی از مطلوب ترین شکل های تجارت و کسب و کار امروزی است که با افزایش روز افزون، سبب افزایش خود اشتغال زایی و دسترسی به نیروی کار حتی از راه دور می شود.

 با بررسی تجارت جهانی می توان به این موضوع پی برد که به طور میانگین ۵۴% از نیرو های کار در ۱۵۰۰ تجارت برآورد شده سراسر جهان در سال ۲۰۱۲، در سال ۲۰۱۷ آنلاین خواهند شد، در حالی که مطالعه انجام شده توسط فردی آگاه نشان می دهد مشاغل آزاد می توانند به طور متناوب ۴۰% از نیروی کار را تا سال ۲۰۲۰ افزایش دهند.
ویژگی منحصر به فرد کسب و کار آزاد این است که برای شروع نیاز به تجهیزات و امکانات کمی دارد یا اصلا احتیاج ندارد و وب سایت های مستقل و آزاد زیادی وجود دارند که هر شخص می تواند به طور رایگان در آن ثبت نام کند و شروع به کسب درآمد زیادی از طریق آن کند.
تقریبا هر مهارتی حتی اگر اندک باشد در کسب و کار آزاد مطلوب و مفید است. مهارت در نوشتن، ویرایش، توسعه وب، برنامه نویسی وب، مهارت بازاریابی، تحقیق، طراحی وب و ... همگی تقاضای بالایی دارند.
همچنین این یک کسب و کار سیار است و می تواند در هر مکان و موقعیت که امکانات اینترنتی، برق و ابزار لازم وجود داشته باشد، انجام شود.
به هر حال سوال بزرگی که وجود دارد این است که چگونه فردی می تواند نرخ سود دهی خود از کسب و کار آزاد را تا سال ۲۰۱۷ افزایش دهد؟


۱. محل کار تجارت مستقل و آزاد راه بیندازید

عجیب و شگفت آور است که مردم فکر می کنند کسب و کار آزاد یک عادت یا شغل عجیب و غریب است که می توانند تنها درآمد اندکی را تضمین کند. این برای مردم مطلوب تر است که یک کارمند حقوق بگیر باشند.

افراد در کسب و کار خانگی که در انتها به تجارت آزاد می رسدحواسشان بیشتر پرت میشود (چون در خانه کار می کنند و به نسبت محل کار راحت ترند)، حواس پرتی در خانه ممکن است به شکل های مختلفی ایجاد شود، تماشای تلویزیون یا دراز کشیدن روی تخت در هنگام کار، ملاقات ناگهانی دوستان و اعضای خانواده و وسوسه مدام به آشپزخانه رفتن و در نهایت خواب برنامه ریزی نشده.
راه اندازی محل کار نشانه ی جدیت در کار و درمان حواس پرتی های فوق است. به هرحال، هر فردی می تواند محل کارش را در خانه راه بیندازد و اصول کاری استاندارد را برای به دست آوردن بهترین نتیجه کسب و کار رعایت کند.


۲. زمان کاری بیشتری برای آن در نظر بگیرید

کسب و کار آزاد جادو یا تجارت بازاریابی شبکه ای نیست که زمان کمی برای آن بگذارید و انتظار سود زیادی داشته باشید. باید زمانتان را سرمایه گذاری کنید تا نتیجه اش را ببینید. برای مثال ثبت نام در سایت ها آزاد مانند  freelancer.com و upwork.com زمان می برد. به دست آوردن حداقل تعداد مشتریان برای انجام رساندن کار موردنظرتان هم زمان می برد و انجام کار به تنهایی ( اگر به شما واگذار شود) هم مقداری زمان می برد. بنابراین باید زمان زیادی را در کسب و کار آزاد خود به منظور ایجاد ثروت از این کسب و کار در سال ۲۰۱۷ صرف کنید.


۳. عضو سایت های آزادکاری بیشتری شوید

یک تاجر آزاد مصمم و متمرکز نباید تنها عضو یک یا دو سایت کسب و کار آزاد باشد. سایت های کسب و کار آزاد و مستقل زیادی وجود دارند که ممکن است یکی از آن ها درآمد زیادی برایتان به همراه داشته باشد. با عضویت در پنج یا بیشتر سایت های آزاد، شما را دربهترین موقعیت برای جذب مشتریان زیادی حتی بیشتر از آنچه در نظر دارید قرار می دهد.
بسیاری از سازمان های بزرگ امسال از  سرویس های کسب و کار آزاد استفاده کرده اند. این سازمان ها ترجیح می دهند لیست شغل هایشان را روی سایت های معتبر به منظور جذب بهترین کارکنان مرتبط با کارهایی که به آن نیاز دارند انتشار دهند. بنابراین اگر عضو یکی از این سایت های معتبر باشید شانس شما برای گرفتن شغل آنلاین افزایش می یابد.


۴. ابزار چندکاره داشته باشید

درست مانند سربازی که اسلحه اش را مانند یک حیوان خانگی هر جا که می رود می برد یک صاحب کسب و کار آزاد ابزارش را همه جا با خود حمل میکند تا دقیقه به دقیقه اتفاقاتی که در تجارت رخ می دهد را تعقیب کند. مهم ترین این ابزار ها یک لپ تاپ کوچک یا بزرگ، تبلت و یا تلفن هوشمند است. به عنوان یک شاغل آزاد، گوشی هوشمند من یکی از بزرگترین ابزاریست که هر زمان که لپ تاپم در دسترس نیست می توانم با آن کار کنم. با بهبود طول عمر باطری، ظرفیت ذخیره سازی و مودم های سریع تر که سبب بهبود اینترنت و سرعت دانلود می شود، زندگی برای یک آزاد کار از این بهتر نمی شود.


۵. مشتریان خود را در انتها ملاقات کنید تا اعتبارتان افزایش یابد

یک نام خوب یا شاید یک بازبینی خوب درباره دستاورد های کاری گذشته و امروزتان موجب پیشرفت و ترقی هرچه بیشتر شما درشغل آزاد شماست. این موضوع یا به شما رهیافت های کاری بیشتری می دهد یا مشتریان را راضی نگه می دارد که شما را به دیگر مشتریان آینده نگر توصیه کنند.
در پایان روز، به طور ناگهانی مشتریان شما فراتر از تصورتان افزایش می یابند و همینطور بار کاریتان و به همین منوال حساب بانکی تان زیاد می شود.


۶. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا سرویس هایتان را تبلیغ کنید

شبکه های اجتماعی به یک بستر وسیع برای صاحبان کسب و کار آزاد تبدیل شده تا مهارت ها و سرویس هایشان را به رخ بکشند. بستر های شبکه اجتماعی مانند فیسبوک، لینکداین و اینستاگرام می توانند سرویس ها و مهارت هایتان را به میلیون ها نفر کاربر شبکه اجتماعی که کارفرمایان روشنفکری دارند نشان دهند.
برای بهره مندی از این موضوع، می توانید از مهارت ها و سرویس هایتان به عنوان پروفایلتان استفاده کنید. شما هرگز نمی توانید تصور کنید که چه کسانی پروفایل شما را می بینند و کنجکاو به دانستن اطلاعات بیشتری در مورد کسب و کار شما هستند.


۷. هم اکنون برای زمان های آشفته و به هم ریخته برنامه ریزی کنید

یک فرد هرگز با تمرکز بر حقوق کارمندی ثروتمند نمی شود. دنیای کسب و کار امروز ما نیاز به تنوع دارد. اقتصاد دانی برجسته می گوید: داشتن طلا می تواند قدرت خرید زیادی به وسیله حفظ ارزش (طلا) هنگامی که دلار کاهش می یابد به وجود آورد. برای آرامش ذهن تان در این زمانه پر سر و صدا و آشفته به اموالتان طلا اضافه کنید.
یک آزادکار آینده دار باید در بخش های مختلف اقتصاد که مانند طلاست سرمایه گذاری کند. سرمایه گذاری در بخش های کلیدی مانند کشاورزی، معدن، نفت و گاز، ساخت و ساز، حمل و نقل، ورزش و غیره ، این مطمئن ترین راه برای ایجاد بهترین نتیجه و فائق آمدن و کسب درآمد در شرایط سخت است. موفق باشید!