مدیریت عکس ها در ووردپرس

مدیریت عکس ها در ووردپرس

حتما بارها این سوال از خودتان پرسیدید که چرا کتابخانه مدیا در ووردپرس، مانند همه ی چیزهای دیگر در زندگی دیجیتالی من قابلیت فولدربندی ندارد؟

حتما بارها این سوال از خودتان پرسیدید که چرا کتابخانه رسانه  (media library) در ووردپرس، مانند همه ی چیزهای دیگر در زندگی دیجیتالی من قابلیت فولدربندی ندارد؟ دلایل زیادی وجود دارد. اما اگر یاد بگیرید که چگونه فایل های خود را در کتابخانه رسانه مدیریت کنید، تطبیق بیشتری با جریان کار پیدا می کنید و همینطور قابلیت جستجو و در دسترس بودن وبسایت خود را بهبود می بخشید.
راه حل کنونی برای یافتن رسانه ها در ووردپرس بر اساس جستجو  (search) می باشد. خوب حالا چگونه یک رسانه را های لایت کنیم:

 

نام  هرگز فایلی را به صورت jlow12.jpg ذخیره نکنیم

برای فایل خود نامی انتخاب کنید که معرف محتوای فایل تصویری باشد. جستجوی (search) رسانه در ووردپرس در درجه اول فایل عکس را بر اساس عنوان (title)  آن پیدا می کند.

عنوان (title)  یک فایل رسانه ای از نام فایل تولید می شود،  پس در صورت انتخاب نام مناسب برای عکس قبل از آپلود،  نیازی به تغییر عنوان  عکس  بعد از آپلود آن نخواهد بود.
همچنین نوشتن  توضیح (description) مرتبط با عکس،  در جستجوی (search)  کتابخانه رسانه در وورد پرس و همینطور در نتیجه موتورهای جستجو بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 

توضیح   برای فایل تصویری مورد نظر خود alt تعریف کنید

قبل از هر چیزی بهتر است بدانیم متن جایگزین یا alt چیست. این ویژگی برای تعریف مفهوم و کاربرد عکس استفاده می شود.  به هنگام بارگزاری نشدن عکس این متن که تعریفی از محتوای عکس مورد نظر می باشد به جای آن نمایش داده میشود. استفاده از متن جایگزین (alt) یکی از نکات مهم در بهینه سازی تصاویر وبسایت است، این ویژگی به موتورهای جستجو کمک می کند که متوجه شوند محتوای این تصویر در مورد چیست.
یک کلمه و یا جمله کاملا صریح و واضح در توصیف عکس، برای ایجاد  متن جایگزین (alt) مناسب می باشد.

 

آیکون  خوب حالا اگر باز هم مایلید تا جستجو در کتابخانه رسانه ها در ووردپرس را بیشتر بهبود ببخشید، می توانید از افزونه های زیر کمک بگیرید:

 

Enhanced Media Library

EML یاکتابخانه پیشرفته رسانه مفهوم اصلی دسته ها و برچسب ها را می گیرد و آنها را به رسانه های شما اعمال می کند. این به آن معنا است که شما  علاوه بر سرچ می توانید فایل های خود را بر اساس هر چیزی که دوست دارید فیلتر کنید و به این صورت دسترسی آسان تری به فایل های خود در یک دسته یا گروه خاص دسترسی پیدا کنید.


Media Search Enhanced


این افزونه به شما این امکان را می دهد که فایل های خود را بر اساس عنوان، متن جایگزین یا alt ، توضیحات، کپشن و نام فایل جستجو کنید. به نظر ضروری میرسد  که این افزونه بسیار کارآمد به هسته ووردپرس اضافه شود.