اپل شروع به ساخت آیپاد کرد برای اینکه جابز از مدیر اجرایی مایکروسافت متنفر بود!

اپل شروع به ساخت آیپاد کرد برای اینکه جابز از مدیر اجرایی مایکروسافت متنفر بود!

  اسکات فرستل مدیر سابق نرم افزار در اپل  هنگام گفتگودر موزه تاریخ کامپیوتر در کالیفرنیا اظهار کرد. ممکن بود که آیفون هرگز به وجود نیاید اگر استیو جابز  بنیانگذار اپل از مدیر اجرایی مایکروسافت متنفر نبود.

اپل شروع به ساخت آیپاد کرد برای اینکه جابز از مدیر اجرایی مایکروسافت متنفر بود!

اسکات فرستل مدیر سابق نرم افزار در اپل  هنگام گفتگودر موزه تاریخ کامپیوتر در کالیفرنیا اظهار کرد، ممکن بود که آیفون هرگز به وجود نیاید اگر استیو جابز  بنیانگذار اپل از مدیر اجرایی مایکروسافت متنفر نبود.
 اسکات فرستل مدیر پیشین بخش نرم افزار اپل و شخصی که ios  را برای اولین آیفون بوجود آورد، در روز سه شنبه گفت:"جابز  نمی توانست مدیر اجرایی مایکروسافت که با او درباره قلم و تبلت صحبت کرده بود تحمل کند."
جابز مخالف استفاده از قلم و طرفدار استفاده از انگشت ها در صفحات لمسی بود و به همین دلیل از مدیر اجرایی شرکت مایکروسافت نا امید بود. این موضوع باعث شد که مایکروسافت  و اپل شروع به کار بر روی تبلت خود کنند، تلاشی که در نهایت تبدیل به آی پاد شد.
اسکات فرستل مدیر پیشین بخش نرم افزار اپل، روز سه شنبه در موزه تاریخ کامپیوتر در کالیفرنیا  گفت: "آی فون مسیر بسیاری خاصی داشت". " ما  روی پروژه  تبلت  که یک شروع بسیار عجیب داشت کار می کردیم". دلیل شروع  این پروژه آن بود که جابز از این فرد در مایکروسافت متنفر بود.
این نخستین بار بعد از ترک اپل در سال 2012 بود که فرستل در حضور عموم صحبت می کرد.
داستان فرستل به پشتیبانی از جابز، بیوگرافی " استیو جابز" از والتر ایزاکسن را تایید کرد. در این کتاب آمده تک آیکون گفته است : " این دهمین شامی هست که او درباره آن با من صحبت میکند، و من واقعا از آن خسته شده ام، باید به او نشان دهیم که یک تبلت واقعی چیست".
اپل نخستین آی پاد را در سال 2010 یعنی سه سال بعد از اولین آیفون معرفی کرد، اما در حقیقت او شروع به کار بر روی تبلت را قبل از آیفون آغاز کرده بود. فرستل گفت: در راستای مذاکراتی که او و جابز داشتند این تغییر صورت گرفت.
فرستل گفت: جابز و بقیه در اپل متوجه شدند که تلفن می تواند به فروش آی پاد ضربه وارد کند زیرا بیشتر مردم به این دستگاه گوش می دهند. جابز یک نسخه آزمایشی از نرم افزار تبلت را تهیه دیده بود و از فرستل و تیم او درخواست کرد که " آنرا بسیار کوچک کنند ...به اندازه کافی کوچک که مناسب اندازه یک تلفن باشد"
وقتی برای نخستین بار جابز نرم افزار تلفن را دید، آی پاد را معلق نگه داشت تا تلفن را تولید کند.
آیفون بهترین فروش مدل های موبایل را داشت و این به اپل کمک کرد تا تبدیل به یکی از سودآورترین شرکت ها در جهان گردد. و در حال حاضر بیشتر از دو سوم درآمد خود را از فروش آیفون دارد.
فرستل نرم افزار اولین گوشی آیفون را که رکورد بازار را در یک دهه گذشته زد، رهبری کرد.
او با جابز همکاری نزدیکی داشت و در شرکت معروف بود به اینکه کار کردن با او بسیار سخت است.
تیم کوک که در سال 2011 مدیر عامل شد فرستل را از شرکت اخراج کرد، چرا که گزارش شد نتوانسته مسوولیت مربوط به مشکلات apple map  را به عهده بگیرد.
این اولین تلاش شرکت برای منتشر ساختن نرم افزار map بود که قرار بود جایگزین google map  شود. ولی در سپتامبر  2012 در حالی منتشر شد که تقریبا یک نسخه خام بود، مسیرهای نادرست را پیشنهاد میداد و اطلاعات جغرافیایی اشتباه میداد.
کوک مدت کوتاهی بعد از معرفی  رسمی اعلام کرد که او برای انتشار محصولی که کمتر از تعهد اپل به کاربران بود، بسیار متاسف است.