مدیر اجرایی سابق گوگل در حال ساخت یک کلاه تکنولوژیک است، که تا 8 سال دیگر تله پاتی را ممکن می سازد!

مدیر اجرایی سابق گوگل در حال ساخت یک کلاه  تکنولوژیک است، که تا 8 سال دیگر تله پاتی را ممکن می سازد!

تصور کنید که اگر تله پاتی واقعی بود. برای مثال اگر شما می توانستید افکار خود را از طریق کامپیوتر، فقط با فکر کردن به شخص دیگه ای منتقل کنید. ماری لو جسن بنیانگذار openwater می گوید، به واسطه تکنولوژی که شرکت او بر روی آن کار می کند،  تا 8 سال دیگر این کار ممکن خواهد بود.

جسن مهندس اجرایی سابق در شرکت فیسبوک،  Oculus، گوگل و اینتل بود.
او همچنین پروفسور در MIT و مخترع بیش از 100 پتنت می باشد. که این رزومه ای خلاصه شده از وی می باشد.
جسن در سال 2016 فیسبوک را ترک کرد تا OPenwater  را بنیانگذاری کند. این استارت آپ پایه گذاری شده در سانفرانسیسکو در حال حاضر روی ساخت تکنولوژی برای ارزان تر کردن عکس برداری پزشکی کار می کند.
جسن می گوید: " هم اکنون کشف کرده ام که چطور می شود عملکرد دستگاهای M.R.I  - که بسیار گران قیمت هستند- را در قالب دستگهای پوشیدنی به شکل کلاه اسکی قرار داد.

 

 آن کلاه با تله پاتی چه ارتباطی دارد؟
تکنولوژی M.I.R  در حال حاضر می تواند افکار شما را ببینید. جسن می گوید: " اگر من الان شما را در یک دستگاه M.I.R قرار بدهم ... می توانم به شما بگویم که چه کلماتی را می خواهید بگویید، چه تصاویری در ذهن شما هست. می توانم به شما بگویم به چه موزیکی فکر می کنید. "
او می گوید: " یک روز کلاه تکنولوژیک جسن یک کلاه فکر واقعی خواهد بود. "


جسن می گوید هدف از این تکنولوژی خواندن وانتقال افکار و همچنین خواندن افکار یگدیگر می باشد.
جسن می گوید: "در واژگان سمبلیک گوگل مهیج ترین ایده، ارتباط با افکار به وسیله تله پاتی است. "


دستگاه های  M.I.R سنتی از میدان مغناطیسی و امواج رادیویی برای عکس برداری از ارگان های داخلی استفاده می کنند، اما  کمپانی OPenwater  در نظر دارد این کار را با استفاده از جریان اکسیژن در بدن فرد که بااشعه مادون قرمز بی خطر روشن میشود انجام دهد، که آن را فشرده تر و ارزان تر می کند.
جسن می گوید: " بدن ما در برابر آن نور شفاف میشود، این نور می تواند وارد سر شما شود. "
اگر جسن درست گفته باشه، و یک روز ایده ها فورا منتقل بشوند، به طور قابل ملاحظه ای سرعت ساخت، یادگیری و ارتباطات افزایش پیدا می کند. در حال حاضر انتقال ایده  از طریق صحبت کردن درباره آن و یا  نوشتن، زمان می برد. ولی از طریق تله پاتی انتقال افکارآنی خواهد بود.

 


اکنون انتقال افکار از طریق آرواره ها و زبان و یا تایپ توسط انگشتان دستانمان صورت می گیرد، جسن می گوید: " ما محدود به این سرعت خروج افکار از مغزمان هستیم، و چه می شود اگر ما بتوانیم این سرعت را با تله پاتی بالا ببریم؟ "


انتقال آنی افکار حتی می تواند سرعت پروسه اختراعات را بالا ببرد. تصور کنید که یک نویسنده و یا یک فیلم ساز هستید و قادر هستید خوابی که شب گذشته دیده اید دانلود کنید. او می گوید، و یا فکر کنید که درباره یک محصول جدید ایده ای دارید، افکار خود را دانلود می کنید و نسخه دیجیتالی افکارتان را به پرینتر 3 بعدی می فرستید؟
جسن می گوید: " این تکنولوژی می تواند چرخه بازگویی ما را بسیار سریعتر کند."


جسن تنها کسی نیست که رویای برقراری ارتباط از طریق افکار دارد.
در اوایل سال جاری کمپانی  Elon Musk launched Neuralink  نیز با هدف ادغام  مغز با قدرت پردازش فعالیت می کند، اما با رویکردی مختلف.
جسن می گوید: " Elon Musk درباره نانو ذرات سیلیکون صحبت می کند که از بین شریان های ما حرکت می کند و ما را به نوعی تبدیل به کامپیوتر semi-cyborg می کند. ولی چرا یک رویکرد غیرتهاجمی را انجام ندهیم؟ " من سالها کار و تلاش کرده ام تا فکر کنم و راهی را  برای آن کشف کنم که  در نهایت هم اتفاق افتاد و فیسبوک را ترک کردم تا آنرا به انجام برسانم.


جسن می گوید: " صحبت از تله پاتی نمی تواند بدون تصور پیامدهای اخلاقی اتفاق بیفتد. اگر پوشیدن یک کلاه خواندن افکار را میسر سازد، آنگاه پلیس می تواند شما را وادرا به پوشیدن این کلاه کند؟ آیا والدین می توانند شما را وادار کنند تا این کلاه را بپوشید؟ "
چه می شود اگر رییس شما بخواهد که شما این کلاه تله پاتی را در محل کار بپوشید؟


ما باید به همه ی این سوالات پاسخ دهیم، بنابراین ما باید کلاه را طوری بسازیم که با اراده یک شخص خاص کار کند، و سپس قسمت هایی که فرد مورد نظر برای اشتراک گذاری مناسب نمی داند فیلتر کند.